تبلیغات
مرصاد - دادستان كل كشور: قطع تماس سران فتنه با بیگانگانگام اول برخورد است
مرصاد

دادستان كل كشور: قطع تماس سران فتنه با بیگانگانگام اول برخورد است

سه شنبه 10 اسفند 1389

نویسنده: عمار |

 

 

 

 

 

دادستان كل كشور: قطع تماس سران فتنه با بیگانگانگام اول برخورد است

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه دیروز در نهمین نشست خبری خود با خبرنگاران پیرامون موضوعات مختلف از «گام اول برخورد با سران فتنه» تا «پرونده عقرب سیاه» به ایراد توضیحات پرداخت.

پرونده متهمان بیمه ایران، اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در شهرهای مختلف، دستگیری فائزه هاشمی، دستگیری عوامل ترور شهید ژاله، پرونده های زمین خواری، كاهش اطاله دادرسی و... از دیگر موضوعاتی بود كه محسنی اژه ای با اشرافی مثال زدنی و پاسخ های شفاف قضایی در این نشست خبری مطرح كرد.
دادستان كل كشور در ابتدای نشست خبری دیروز برعزم جدی دستگاه قضایی مبنی بر برخورد قاطع با اشرار و كسانی كه امنیت و آرامش مردم را سلب می كنند تاكید كرد و خبر داد: حكم 4 نفر از كسانی كه در تهران، پاكدشت و بعضی از شهرهای نزدیك به پایتخت اقدام به آدم ربایی و تجاوز به عنف كرده بودند صادر شده و تشریفات اجرا را طی می كند.
سخنگوی دستگاه قضایی همچنین به موضوع مواد مخدر اشاره كرد و گفت: در شهرهای یزد، اصفهان، كرمان و خراسان جنوبی تعدادی از افراد كه در امر مواد مخدر فعالیت های سنگین داشتند طبق قانون محاكمه و محكوم به اعدام شدند و حكم درباره آنها پس از طی مراحل قانونی اجرا شد.
محسنی اژه ای افزود: در این میان چهار نفر در حمل 300 كیلوگرم هروئین مشاركت داشتند، فردی هم بود كه 31 كیلوگرم كراك به همراه داشت و یك نفر دیگر 60 كیلوگرم مرفین حمل می كرد.
پرونده عقرب سیاه و ورود مستقیم رئیس قوه
در ادامه سخنان ابتدایی سخنگوی قوه قضائیه، وی در خصوص پرونده عقرب سیاه نیز گفت: این فرد براساس جرایم متعددی كه مرتكب شده بود به 10 سال حبس، شلاق و جزا محكوم شد و حكم وی مورد تایید و ابرام قرار گرفته و اكنون در مرحله اجراست.
وی با اشاره به اتهام تجاوز به عنف در این پرونده، افزود: دادگاه، متهم را از این اتهام تبرئه كرده بود كه ریاست قوه قضائیه شخصاً این پرونده را پی گیری كردند و بدون اغراق كل پرونده را مورد مطالعه قرار دادند. سپس نسبت به این تبرئه اعتراض داشتند و از آنجائیكه مدعی العموم و شكات می توانند به رای صادره از سوی دادگاه اعتراض كنند تقاضای اعتراض تجدیدنظر صورت گرفته تا مراحل بعدی طی شود.
محاكمه سران فتنه
محسنی اژه ای در پاسخ به سؤال یكی از خبرنگاران درباره محاكمه و مجازات سران فتنه و موضوع بازداشت خانگی آنها تصریح كرد: ما امروز از فتنه عبور كردیم، فتنه زمانی است كه قضایا مبهم باشد و فضا برای عده ای تاریك باشد و مرزها مشخص نباشد اما امروز دست اجانب و تحریكات ضد انقلاب واضح و مشخص است و ضد انقلاب بصورت عریان به میدان آمده و طبیعی است كه از این به بعد سیاست برخورد با آنها نیز متفاوت خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه خوشبختانه با روشن شدن فضا عده ای از افرادی كه پیش از این سخنی درباره سران فتنه نگفته بودند از آنها اظهار انزجار كردند، گفت: خوشبختانه با سران فتنه اتمام حجت شد و امروز این افراد هیچ جایگاهی در بین ملت ندارند.
سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان كرد: درخصوص سران فتنه پس از اتمام حجت ها و انذارها در قدم اول ارتباطات آنها اعم از رفت وآمد و ارتباطات تلفنی و غیر تلفنی آنان محدود شده و بنابر اقتضائات قدم های بعدی نیز برداشته خواهد شد و اكنون آنها در محدودیت به سر می برند. اما دستگیری و محاكمه آنها انجام خواهد شد.
تعقیب و محاكمه فتنه گران خارج از كشور حتمی است
در ادامه این نشست، خبرنگار كیهان با اشاره به تاكید سخنگوی دستگاه قضایی مبنی بر اینكه امروز ضد انقلاب بصورت عریان به صحنه آمده است پرسید: در این میان جماعتی كه تبعه ایران هستند و به خارج از كشور گریخته اند در بیرون از مرزها با فتنه گران و اغتشاشگران همكاری تنگاتنگ دارند و هر روز در رسانه های ضد انقلاب مرتكب دروغ پراكنی و اتهام افكنی به نظام و مسئولان ارشد نظام هستند، آیا دستگاه قضایی در این باره برنامه ای برای محاكمه قضایی آنها از طریق دادگاه های كشورمان ندارد؟ كه محسنی اژه ای پاسخ داد: كسانی كه مرتكب جرم شده و تبعه ایران هستند حتی اگر در خارج از كشور باشند این امكان وجود دارد كه تحت تعقیب و پیگیری قرار بگیرند وی افزود: افرادی كه اشاره كردید خیلی ذلیلانه با آمریكا و بیگانگان همكاری دارند و این روسیاهی است كه برای آنان باقی می ماند.
اژه ای با تصریح بر اینكه این عده پیش از این ادعاهایی درباره عضویت در نظام داشتند گفت: حتما برای این افراد پرونده تشكیل خواهد شد و آنها باید تعقیب شوند و اگر به ایران بیایند در اینجا محاكمه می شوند وگرنه دادستان از طریق مراجع بین المللی پیگیری خواهد كرد.
دادستان كل كشور اضافه كرد: دادستان های هر استان و دادستان تهران می توانند علیه این افراد اعلام جرم كنند و برای آنها پرونده تشكیل دهند و آنان را تحت تعقیب قرار دهند.
پرونده بیمه
دادستان كل كشور در مورد آخرین وضعیت پرونده اختلاس از بیمه ایران با بیان این كه دو جلسه این دادگاه برگزار شده و جلسات ادامه می یابد، خاطرنشان كرد: این پرونده تنها نسبت به همان 54 نفر در دادگاه در حال رسیدگی است زیرا برای این افراد كیفرخواست صادر شده و پرونده تكمیل شده است اما متهم دیگری نیز هست كه تحقیقات در مورد وی ادامه دارد و از این جهت نمی توان گفت كه پرونده همه متهمان این پرونده به دادگاه ارسال شده است.
محسنی اژه ای در خصوص علت مطرح شدن این پرونده در دادگاه كیفری استان نیز گفت: از آنجا كه در كیفرخواست صادره به ماده 4 قانون تشدید مجازات ارتشا، اختلاس و كلاهبرداری استناد شده و در این ماده مجازات های 15 سال حبس تا حبس ابد و حتی مفسدفی الارض پیش بینی شده است لذا رسیدگی به آن در صلاحیت دادگاه كیفری استان بوده است.
در این باره گزارشی به قوه ارائه نشده
خبرنگاری از سخنگوی دستگاه قضایی، سؤال كرد كه آیا دستگاه قضایی بنا ندارد به اتهامات «فائزه هاشمی» كه در روزهای اخیر نیز دستگیر شده بود رسیدگی كند؟ محسنی اژه ای پاسخ داد: اخیرا گفته شد كه وی دستگیر و آزاد شده است ولی از ناحیه نیروی انتظامی در خصوص وی نه گزارشی به صورت رسمی به قوه قضاییه واصل شده و نه كسی را تحویل داده اند.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر دستگیری عوامل به شهادت رسیدن «صانع ژاله» نیز گفت: به دلیل این كه تحقیقات این پرونده تكمیل نشده و به قوه قضاییه ارسال نشده اطلاعات دقیقی در این خصوص ندارم.
همچنین خبرنگاری پرسید آیا همانگونه كه برای برخورد با سران فتنه مصلحت اندیشی می شود، برخورد با عوامل حادثه كهریزك، كوی دانشگاه و مجتمع سبحان نیز تابع مصالح است؟ محسنی اژه ای در پاسخ به این سؤال تاكید كرد: برخی از پرونده هایی كه نام بردید در دادگاه است و حكم نیز در مورد آنها صادر شده و برخی دیگر در مرحله تحقیقات قرار دارد، اما بحث مصلحت اندیشی مطرح نیست، بلكه همواره گفته ام رسیدگی به پرونده ها تابع اقتضائاتی است كه هر زمان این اقتضائات فراهم شود به آنها رسیدگی خواهد شد.
وی افزود: به عنوان مثال در مورد پرونده دادستان سابق تهران مشخصا از مجموعه ذیربط سؤال كردم كه گفتند در این زمینه استعلاماتی صورت دادند اما هنوز پاسخی نیامده است و به محض پاسخ به استعلامات، تصمیم گیری می شود زیرا استعلاماتی هستند كه در تصمیم قاضی موثرند.
سخنگوی قوه قضاییه همچنین در پاسخ به سؤالی درباره حسن یونسی، محمد صالح نقره كار و عبدالله رمضان زاده با تایید بازداشت این افراد گفت: آنها در بازداشت به سر می برند. پرونده در مرحله رسیدگی است و منجر به صدور كیفرخواست نشده است. البته محمد صالح نقره كار در خصوص اتهام جدیدی دستگیر شده است.

نظرات() 
can i buy viagra if im 27
چهارشنبه 22 خرداد 1398 05:01 ب.ظ

If you are going for finest contents like I do, just pay a quick visit this website everyday as it offers feature contents, thanks
brazilian wax spa
سه شنبه 16 بهمن 1397 06:12 ب.ظ
Greate article. Keep writing such kind of information on your site.
Im really impressed by your site.
Hey there, You've performed an excellent job. I will definitely
digg it and individually recommend to my friends.
I am sure they'll be benefited from this site.
brazil flag image
دوشنبه 8 بهمن 1397 02:17 ق.ظ
Greate article. Keep writing such kind of information on your site.
Im really impressed by your blog.
Hello there, You have performed an excellent job. I will certainly digg it and in my view
recommend to my friends. I'm sure they'll be benefited from this web site.
brazil flag coloring page
چهارشنبه 26 دی 1397 03:13 ق.ظ
For most recent news you have to pay a visit the web and on internet I
found this web site as a finest web site for most recent updates.
fence installation twin cities
سه شنبه 4 دی 1397 09:54 ب.ظ
Chain-link fences are especially value-efficient.
fence installation mankato mn
سه شنبه 4 دی 1397 01:35 ب.ظ
6' wooden fences run about 1$18.00 a foot.
Elva
سه شنبه 4 دی 1397 07:42 ق.ظ
The appropriate recommendation can save you money and time.
Cliff
یکشنبه 2 دی 1397 04:10 ب.ظ
The suitable advice can prevent money and time.
Zachary
جمعه 30 آذر 1397 12:03 ق.ظ
I am regular visitor, how are you everybody? This post posted at this web
site is actually fastidious.
lowes fence installation warranty
چهارشنبه 28 آذر 1397 08:56 ب.ظ
6' wooden fences run about 1$18.00 a foot.
i.nfan.t.uop@miniurl.x10.mx
سه شنبه 27 آذر 1397 08:43 ق.ظ
You should take part in a contest for one of the highest quality websites on the net.
I most certainly will recommend this web site!
brazil flag coloring page
یکشنبه 25 آذر 1397 03:34 ب.ظ
Great blog here! Also your website loads up very fast! What web host are you using?
Can I get your affiliate link to your host?

I wish my web site loaded up as fast as yours lol
Annette
یکشنبه 15 مهر 1397 05:42 ق.ظ
Nice actors continue the educational course of.
joma jewellery chester
چهارشنبه 15 فروردین 1397 05:14 ق.ظ
I believe what I find most attention-grabbing is the
number of colours, shapes and completely
different specimens supplied on Amazon.
Joma Jewellery
سه شنبه 14 فروردین 1397 11:26 ق.ظ
At this time, Man has simply turned himself in cash making machines
with hectic schedules and no time for even our personal selves.
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 09:39 ب.ظ
Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I was curious about your situation; many of us have created some
nice methods and we are looking to trade strategies
with other folks, be sure to shoot me an e-mail
if interested.
Can stretching help you grow taller?
دوشنبه 16 مرداد 1396 05:44 ق.ظ
Wonderful goods from you, man. I have understand your stuff previous
to and you're just extremely wonderful. I actually like
what you have acquired here, really like what you are stating and the way in which you say
it. You make it entertaining and you still take care of to keep it sensible.
I can not wait to read much more from you. This is actually a tremendous website.
http://rosanna6duke53.soup.io/
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:35 ب.ظ
Heya just wanted to give you a brief heads up and let you know a few
of the images aren't loading correctly. I'm not sure why but I think its a linking issue.

I've tried it in two different browsers and both show the same results.
http://yuonnepeinado.hatenablog.com/?page=1434710185
جمعه 13 مرداد 1396 06:52 ق.ظ
Spot on with this write-up, I actually think this site needs
far more attention. I'll probably be returning to read through more, thanks for the advice!
How long does Achilles tendonitis last for?
سه شنبه 3 مرداد 1396 08:58 ب.ظ
This is my first time go to see at here and
i am truly impressed to read all at one place.
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 06:24 ب.ظ
Hi there! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche.
Your blog provided us valuable information to work on. You have done a extraordinary job!
manicure
جمعه 18 فروردین 1396 03:32 ب.ظ
I got this website from my friend who shared with me regarding
this site and now this time I am browsing this web page and reading very
informative posts here.
manicure
شنبه 12 فروردین 1396 05:06 ق.ظ
Unquestionably consider that that you stated. Your favourite reason seemed to be at the web the easiest thing to
keep in mind of. I say to you, I certainly get irked at the same time as folks consider concerns that they
just don't understand about. You controlled to
hit the nail upon the highest and defined out the entire
thing with no need side-effects , other people can take a
signal. Will likely be back to get more. Thank you
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :