تبلیغات
مرصاد - زلزله در اپوزیسیون! نفوذی بعدی كیست؟
مرصاد

زلزله در اپوزیسیون! نفوذی بعدی كیست؟

شنبه 21 خرداد 1390

نویسنده: عمار |

زلزله در اپوزیسیون! نفوذی بعدی كیست؟

پخش مستند «الماسی برای فریب» كه گوشه های نفوذ سیستم اطلاعاتی جمهوری اسلامی در عمق محافل ضدانقلاب مقیم اروپا و آمریكا را به تصویر كشیده، باعث یك زلزله تمام عیار در این محافل شده است.

این محافل با حمله شدید به عناصر مرتبط با رضا مدحی طی دو سال گذشته، از خود پرسیده اند نفر بعدی كه به ایران می گریزد و از اندرونی اپوزیسیون خبر می برد چه كسی خواهد بود؟ رجب مزروعی؟ اردشیر امیر ارجمند؟ مجتبی واحدی؟ محسن مخملباف یا...؟ آنچه می خوانید گزیده ای از این بازتاب هاست كه در عین حال ابعادی از ضربه وارده به ضد انقلاب را روایت می كند.
سایت صهیونیستی بالاترین در واكنشی نوشت: رضا مدحی كه خود را به گروه های اپوزیسیون نزدیك كرده بود، به تازگی سر از تهران درآورده است. او خود را تاجر الماس معرفی كرد و با هدف نزدیك شدن به اپوزیسیون، گره جنبش جمع یاران را راه اندازی كرده به افرادی مانند امیرحسین جهانشاهی، نوری زاده، خوانساری، مخملباف، عبدالله مهتدی و دهها نفر دیگر نزدیك شده بود. او همچنین تلاش كرده بود تعدادی از روزنامه نگاران را در خارج بخرد.
بالاترین در مطلب دیگری كنترل خود را از دست داده و می نویسد: كدام خری این مدحی را جذب كرد؟ بارها به رفقای دوروبر می گفتیم جو زده عمل نكنیم تا رو دست نخوریم. واقعا برای برخی دوستان مقیم خارج متأسفیم كه كلی ادعا دارند ولی فقط آبروی اپوزیسیون را می برند. ای نوری زاده خائن! امروز می فهمیم كه اپوزیسیون خارج واقعا هیچ است.

پایگاه اینترنتی ایران گلوبال نیز در واكنشی قابل تأمل نوشت: «استهزای فریب خوردگانی كه خام مأمور وزارت اطلاعات شده بودند و می پنداشتند مشغول برپا ساختن «دولت در تبعید»اند، زمانی براه می افتد كه در پی همایش سكولارهای سبز در تورنتو می رویم تا مقدمات «همایشی ممكن» را براه بیاندازیم و این نخستین باری نیست كه این آقایان به نام اپوزیسیون ایرانی در پروژه سازی های خود همه مبارزات و امید برای دست یازی به آزادی را به سخره می گیرند سال هاست كه همین مافیا با تسلط اش بر رسانه ها در خیال و رویای بهره وری های شخصی، جنبش سیاسی اپوزیسیون را بازیچه خود قرار داده اند. وجود اینها چیزی جز توهین به اپوزیسیون نیست».
این پایگاه ضدانقلابی می افزاید: امروز با بر ملا شدن چنین گندابی می توان به عمق فاجعه حضور این مافیا در زندگی سیاسی اپوزیسیون پی برد. می توان به نقش آفرینی شان در رسانه های فارسی زبان در تایید و انكار این و آن جریان اندیشید و دریافت كه سی و دو سال دكان های دونبشه سیاست و اندیشه چه زخم هایی بر پیكر اپوزیسیون فرود آورده اند. این رویداد خیانتی بزرگ بود.
اما بخوانید از پایگاه اینترنتی خودنویس كه می پرسد پس از غافلگیری اخیر، در نوبت بعدی باید منتظر سورپرایز كدام یك از افراد دیگری بود كه خود را به عنوان اپوزیسیون در اروپا و آمریكا جا زده اند؛ «بر مدحی ها سرزنشی وارد نیست كه آنها براساس مأموریت جمهوری اسلامی، انجام وظیفه می كنند اما سوالات بسیاری درباره مداحان مدحی ها وجود دارد. دو سال است كه فریاد می زنیم و می نویسیم این جماعت كه با چپاول سرمایه های مردم ایران در خارج كشور آشیانه گزیده و مدام به نام مردم ایران در رسانه ها و توسط به اصطلاح مفسرین خبری و سیاسی تبلیغ شده و جنبش سبز را ملك مشاع خویش می دانند به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند و نباید به زنده و مرده این عناصر اعتماد كرد. هرچه ما بیشتر نوشتیم بیشتر متهم به تفرقه گشتیم. بی پرده از آقای نوری زاده كه مدعی بود با بدنه سپاه ارتباط دارد و مدحی به او اطلاعات می دهد، می پرسیم در برابر این رسوایی چه پاسخی دارید؟ مورد مشكوك مشابه سناریوی كمپین سفارت سبز توسط حیدری كنسول ایران در نروژ است. ارتباط حیدری با جهانشاهی و مدحی چه می تواند باشد؟»
«خودنویس» اضافه كرد: اینك باید از آقای نوری زاده پرسید كه این جریان نفوذی تا كجا می تواند در میان اپوزیسیون پیش رفته باشد و چه تضمینی وجود دارد كه فردا، آقایان امیرارجمند و یا واحدی و مزروعی در صداوسیمای جمهوری اسلامی آفتابی نشوند؟ آیا وقت آن نرسیده است دست وابستگان رژیم همچون مدحی و مداحان آنها و كسانی كه سعی در ارتباط گرفتن با آنها براساس منافع شخصی می نمایند، از میان اپوزیسیون جنبش سبز كوتاه شود؟
سایت اپوزیسیونی «رادیو كوچه» یكی دیگر از رسانه های ضدانقلابی بود كه با عصبانیت نوشت: آنچه در الماس فریب مشهود است اینكه بخشی از اپوزیسیون خارج كشور عملكرد بسیار ضعیفی در این ماجرا داشته و آثار و نتایج بسیار زیانباری را متوجه اپوزیسیون خواهد كرد. با پخش این فیلم، اطلاعیه اخیر وزارت اطلاعات مبنی بر دستگیری 30 جاسوس آمریكا و متلاشی كردن یك شبكه پیچیده جاسوسی و خرابكاری وابسته به سازمان سیا معنای بیشتری پیدا می كند. متاسفانه در اثر سهل انگاری برخی اعضای اپوزیسیون در همكاری با مدحی و گروه یاران بی شماری از افرادی كه در داخل ریسك همكاری با خارج را پذیرفته بودند، در معرض خطر دستگیری و حتی اعدام قرار گرفته اند. از سوی دیگر فراموش نكنیم كه به قول معروف با «تو زرد از آب درآمدن» فردی كه خودش و گروه خیالی اش دو سال تمام سوژه اپوزیسیون بوده، انتشار خبرها، تحلیل ها و اظهارات جعلی و بی اساسش ضربه ای سخت بر پیكر اعتماد به جنبش وارد خواهد آورد كه بازسازی آن كار آسانی نخواهد بود. این اتفاق شاید زنگ خطری را برای كنشگران و مبارزان و اعضای اپوزیسیون خارج از كشور به صدا درآورده باشد تا به این راحتی فریب هركسی را نخورده و به قیمت اضافه كردن یك فرد به جمع مخالفان رژیم با آبرو و جان و امنیت مخالفان بی شماری بازی نكنند.
در همین حال سایت بالاترین در نوشته دیگری با نگرانی پرسیده است: نوری زاده ادعا می كرد كه مدحی 13سال منبع او بوده اما حالا همین فرد سرباز گمنام رژیم از آب درآمده است. به راستی چرا و با چه انگیزه ای علیرضا نوری زاده وی را برای اولین بار به عنوان مبارز در رسانه ها به مردم معرفی كرد؟ بعد از علیرضا مدحی چه كسان دیگری به تهران خواهند رفت؟ محسن مخملباف و علیرضا نوری زاده و امیرعباس فخرآور و محمدی؟ كدام یك؟ همین نوری زاده و تلویزیون كانال یك بودند كه مدحی چماقدار رژیم را تطهیر می كردند و او را به عنوان مبارز و... معرفی می كردند، خود نوری زاده هم از مدتها پیش توسط اربابان مدحی خریداری شده و در زمان شاه هم برای ساواك كار می كرد، نوری زاده عاشق كاركردن برای سرویس های اطلاعاتی است.
این رسانه وابسته به اپوزیسیون پرسیده است: این بابارو چه جوری به ایران برگردانده اند؟ نوری زاده آدم شهرت طلبی است كه به هر دست و پازدنی است می خواهد خود را شخص مهمی معرفی كند و این هم سرانجام كارش.
وبلاگ «یار دبستانی» از همكاران شبكه بالاترین نیز این گونه نوشته كه؛ آشنایی من با مدحی 7 ماه قبل در یكی از مسنجرها بود. مدحی با كمال صراحت ادعا كرده بود جمهوری اسلامی تا 3 ماه دیگر سقوط خواهد كرد. وقتی این را گفت دیگر مطمئن شدم كه كلكی در كار اوست(!)
در این میان بخوانید از امیرفرشاد ابراهیمی كه همین چند ماه پیش تهدید كرده بود به ایران بازمی گردد و همه پته اپوزیسیون كلاهبردار را روی آب می ریزد. او اكنون می نویسد؛ بسیاری از همان ابتدا با تردید به سخنان مدحی می نگریستند و بسیاری متعجب از اینكه چطور فردی كه به گفته خود از دل نظام آمده، هنوز از گرد راه نرسیده، این چنین مطرح می شود و دربستر حوادث ملتهب قرار گرفته است. اما هرچه بود اكنون وی در تهران است.
ابراهیمی می نویسد: بی شك اولین كسانی كه تریبون های اطلاع رسانی خود را آن هم در حد وسیع و گسترده و مداوم در اختیار این فرد معلوم الحال گذاشته و از او یك «قهرمان ملی» و «سردار تواب» ساختند باید پاسخگو باشند. جواب ناامید كردن آنهایی كه ساعتها می نشستند پای رادیوها و تلویزیونها و برنامه های هیجانی وی را می دیدند و به سقوط جمهوری اسلامی امیدوار می شدند را چه كسی اكنون باید بدهد؟

نظرات() 
микрозайм на карту онлайн срочно
شنبه 22 اردیبهشت 1397 05:12 ق.ظ
кредит онлайн на карту срочно украина
компаньон финанс взять кредит
займ онлайн круглосуточно на карту
микрокредит круглосуточно
круглосуточный онлайн кредит на карту в украине
cash up кредит
круглосуточный займ на карту онлайн
Joma Jewellery UK
دوشنبه 20 فروردین 1397 05:44 ق.ظ
The world spans 22 square km and covers many vibrant areas equivalent
to Covent Garden, Holburn, Hampstead and King’s Cross.
Robert's BJ boy
دوشنبه 20 فروردین 1397 03:52 ق.ظ
But its difficult to show that that's the situation with complex social animals with big ranges
unless they are injured.
طراحی سایت مشهد
یکشنبه 3 دی 1396 04:04 ب.ظ
ممنون خیلی خوب بود
How can you get taller in a week?
شنبه 1 مهر 1396 08:05 ب.ظ
I all the time used to study piece of writing in news
papers but now as I am a user of net thus from now I
am using net for posts, thanks to web.
Why do they call it the Achilles heel?
شنبه 18 شهریور 1396 06:49 ب.ظ
I blog quite often and I genuinely appreciate your information. Your article has truly
peaked my interest. I'm going to take a note of your site and
keep checking for new information about once per week. I opted in for your Feed too.
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 11:12 ق.ظ
Thank you for the good writeup. It if truth be told used
to be a amusement account it. Look complex to far added agreeable from
you! However, how can we keep in touch?
How long does it take to recover from Achilles injury?
سه شنبه 7 شهریور 1396 02:23 ب.ظ
What's up to every one, since I am genuinely keen of
reading this website's post to be updated regularly.
It includes nice information.
How long does it take to recover from Achilles injury?
پنجشنبه 2 شهریور 1396 11:12 ق.ظ
You actually make it appear so easy along with your presentation however I in finding this topic to be really something which
I think I would by no means understand. It sort of feels too complicated and very huge for me.
I am having a look forward in your subsequent put up, I'll attempt to get
the grasp of it!
Where are the femur tibia and fibula?
دوشنبه 30 مرداد 1396 11:53 ق.ظ
I have read so many articles about the blogger lovers but this paragraph is in fact a nice piece of writing,
keep it up.
http://plaza.rakuten.co.jp/salomebrihon
جمعه 13 مرداد 1396 06:10 ق.ظ
Saved as a favorite, I like your website!
ugliestobjectio75.exteen.com
چهارشنبه 28 تیر 1396 10:03 ق.ظ
Greetings from Ohio! I'm bored to tears at work so I decided to browse your website on my iphone during lunch
break. I enjoy the information you provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm shocked at how quick your blog loaded on my mobile ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyways, excellent blog!
manicure
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 06:43 ب.ظ
Just want to say your article is as astonishing. The clearness in your post is simply nice and i can assume you are an expert on this subject.
Fine with your permission allow me to grab your RSS feed to keep
updated with forthcoming post. Thanks a million and please continue the rewarding work.
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 04:36 ق.ظ
Hello to every single one, it's in fact a pleasant for me to pay a visit this web page, it
consists of precious Information.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 08:30 ق.ظ
Thanks designed for sharing such a fastidious thought, article is fastidious, thats why i have read it completely
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 03:12 ق.ظ
Good day I am so thrilled I found your webpage, I really found
you by error, while I was searching on Google for something else, Anyways I am here now and would just like to say thank you for a fantastic post and
a all round entertaining blog (I also love the theme/design),
I don't have time to read through it all at the minute but
I have bookmarked it and also added in your RSS feeds, so when I have time
I will be back to read a lot more, Please do keep
up the superb job.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 10:46 ب.ظ
There is certainly a lot to find out about this issue. I love all
the points you made.
manicure
جمعه 18 فروردین 1396 02:37 ب.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching for زلزله
manicure
جمعه 11 فروردین 1396 11:55 ق.ظ
With havin so much written content do you ever run into any
problems of plagorism or copyright violation? My website has a lot of unique
content I've either created myself or outsourced
but it appears a lot of it is popping it up all over the internet without my agreement.
Do you know any solutions to help protect against content
from being ripped off? I'd definitely appreciate it.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :