مرصاد

از «بنی امیه» تا «بنی فتنه» !

یکشنبه 5 تیر 1390

نویسنده: عمار |1- بعد از جنگ جمل و شكست سخت پیمان شكنان، معاویه كه خود در برپایی فتنه جمل نقش برجسته و موثری داشت و اكنون آرزوی پیروزی بر حكومت عدل علی(ع) را بر باد رفته می دید، برای تردیدافكنی در دل مومنان به سرزنش آنان روی آورد. معاویه در شام و عوامل حكومت بنی امیه در جای جای جهان آن روز اسلام، این ساز بد صدا را كوك كرده بودند كه اگر طلحه و زبیر، آنگونه كه علی(ع) می گوید، از صراط مستقیم اسلام خارج شده بودند و پیكار با آنان ضرورت داشت، چرا پسر ابوطالب(ع) پیش از این، نه فقط آن دو را بیرون از دایره حق نمی دانست، بلكه ایثار و فداكاری آنان در ركاب رسول خدا(ص) را نیز می ستود و به زبان و قلم و قدم از آن دو حمایت می كرد؟! پاسخ این سؤال، روشن بود و كمترین ابهامی نداشت. مادام كه طلحه و زبیر در مسیر اسلام گام می زدند و از صراط مستقیم الهی بیرون نرفته بودند، به حكم اسلام و منطق عقل و ایمان، در حلقه یاران به حساب می آمدند و اما، هنگامی كه به زیاده خواهی روی آوردند و با تحریك دشمنان پای از صراط مستقیم الهی بیرون كشیده و به مخاصمه با حاكمیت عدل صف آراستند، مقابله با آنان ضرورتی غیرقابل اجتناب بود... «حق» همان بود كه از آغاز بود و تغییری نكرده بود. این طلحه و زبیر بودند كه تغییر كرده بودند و دیگر طرفدار حق نبودند، بلكه به مقابله با آن نیز آمده بودند. از این روی، مردمان مومن و خداجویی كه در ركاب امیر مومنان(ع) به روی پیمان شكنان شمشیر كشیدند و چشم فتنه را بیرون آوردند، نه فقط قابل ملامت نبودند كه ژرفای بصیرت آنان در تمیز به موقع سره از ناسره، شایسته بیشترین تقدیر و تقدیس و مثال زدنی نیز بود.

این روزها در پی افشای چهره واقعی جریان انحرافی كه قبل از همه، اعتراض اصولگرایان و توده های عظیم مردم را در پی داشته و دارد، برخی از عوامل بیرونی و داخلی فتنه 88 دقیقا مانند اسلاف فكری و كاخ سبزنشین خود در «شام»، زبان به ملامت مردم مومن و چهره های اصولگرا گشوده و حمایت آنان از دولت احمدی نژاد را با این استدلال كودكانه زیر سؤال می برند كه چرا علی رغم حضور این جریان انحرافی در كنار رئیس جمهور، از آقای احمدی نژاد حمایت كرده بودید؟! فلان نماینده مجلس رگ گردن به عصبانیت یا در تظاهر به عصبانیت سیخ می كند و فریاد برمی آورد «كسانی كه برای احمدی نژاد از سر و كول هم بالا می رفتند، امروزه منتقد شده اند»! آن دیگری كه در حمایت از فتنه آمریكایی- اسرائیلی 88 همه حیثیت خود را یكجا به قمار آورده و باخته است به زعم خود، هشدار می دهد كه «چرا به توصیه های ناقدان - بخوانید سران فتنه- توجهی نكردید و آن هشداردهندگان را از میدان به در كردید كه اكنون شاهد حضور و فعالیت جریان انحرافی باشید»؟!و ....
اكنون باید از این حامیان فتنه 88 و نان به نرخ روزخورهای حرفه ای پرسید؛ آیا كسانی كه بلافاصله پس از مشاهده اولین نشانه های انحراف به مقابله با آن برخاسته اند قابل ملامت هستند یا شما كه از نوك پا تا فرق سر در فتنه آمریكایی- اسرائیلی 88 فرو رفته بودید و با مشاهده صدها سند غیرقابل انكار از وابستگی سران و عوامل فتنه به مثلث آمریكا، انگلیس و اسرائیل، نه فقط زبان به كام كشیده بلكه با همه توان در خدمت بیگانگان قرار گرفته بودید؟! و این كه، كلاه خودتان را قاضی كنید و به این پرسش پاسخ بدهید كه آیا این روزها زبان اسلاف كاخ سبزنشین خود در شام آن روزها را به كام نگرفته اید؟ امروز میان شما و عوامل آن روز معاویه ها و عمروعاص ها چه تفاوتی هست؟ لطفا فقط به یك نمونه از این تفاوت ها - اگر هست كه نیست- اشاره بفرمائید! شما دقیقاً مانند عوامل بنی امیه، هنگامی كه طلحه و زبیر در ركاب رسول خدا(ص) شمشیر می زدند و در بیعت با علی علیه السلام بودند با آنان دشمنی می ورزیدید و بلافاصله پس از آن كه جبهه حق را ترك كردند و ساز مخالفت نواختند، سالوسانه آنان را به نقد كشیدید و در باطن با آنها احساس همراهی و همنوایی كردید. آیا می توانید ارتباط نه چندان پنهان خود با جریان انحرافی را انكار كنید؟ مگر جریان انحرافی چه می گوید و چه می كند كه شما هزاران برابر زشت تر و پلشت تر از آن را نگفته و نكرده اید؟ لطفاً خودتان را به آن راه نزنید، مدیریت جریان انحرافی و فتنه 88 یكی است. اینطور نیست؟! اگر جریان انحرافی اشغالگران قدس را «مردم اسرائیل»! نامیده است، شما كه روز قدس به دستور مستقیم اسرائیل- به توصیه سایت وزارت خارجه اسرائیل، دو روز قبل از روز قدس- به نفع اسرائیل شعار دادید. اگر جریان انحرافی درباره حضرت صاحب الزمان(عج)، نظرات سخیف و منحرفی مطرح می كند، سخنگوی فتنه 88 كه آشكارا وجود مبارك حضرت بقیه الله -ارواحنا له الفداء- را نفی كرد و شما نه فقط دم برنیاوردید بلكه به نمایندگی وی از جانب خود افتخار هم كردید!! نكردید؟! اگر جریان انحرافی مشكوك به رابطه پنهان با عوامل آمریكاست، شما كه آشكارا و بی پرده از دستورالعمل آمریكایی ها و اسرائیلی ها پیروی كردید و روز مبارزه با استكبار جهانی به نفع آمریكا شعار دادید. ندادید؟! جریان انحرافی آلوده به فساد اقتصادی است اما، آیا هیچ یك از مفسدان اقتصادی و غارتگران بیت المال را می توانید آدرس بدهید كه در جبهه شما نبوده باشند؟! شما مسجد آتش نزدید؟ شما به ساحت مقدس امام حسین علیه السلام اهانت نكردید؟ شما به دستور جرج سوروس صهیونیست عكس حضرت امام(ره) را پاره نكردید؟ به دستور مایكل لدین، شعار «توپ تانك بسیجی دیگر اثر ندارد» سر ندادید؟ به پیروی از فرمول جین شارپ به روی مردم مستضعف و محروم صرفاً به دلیل پایداری آنان در اسلام، قمه نكشیدید؟! شما در جریان فتنه 88 با بهایی ها، منافقین، سلطنت طلب ها، ماركسیست ها، عبدالمالك ریگی ها، ائتلاف نكرده بودید و آیا این ائتلاف كماكان ادامه ندارد؟ آیا می توانید فقط یك نمونه -تأكید می شود فقط یك نمونه- از اقدامات و مواضع خود از آغاز فتنه 88 تاكنون را آدرس بدهید كه با دستورالعمل از پیش ابلاغ شده سرویس های اطلاعاتی آمریكا و انگلیس و اسرائیل منطبق نبوده باشد؟! اگر فقط یك نمونه سراغ دارید، بفرمائید. همه دستورالعمل ها با ذكر تاریخ ابلاغ به شما موجود است.
راستی! چقدر جالب و خواندنی خواهد بود اگر فهرستی از یاران خود در فتنه 88 را كه به آمریكا و اروپا و بعضاً اسرائیل گریخته و اكنون با كسب پناهندگی نقاب دروغین از چهره فرو انداخته و به دشمنی آشكار با اسلام و انقلاب و مردم ایران مشغولند، ارائه بدهید. این كه كار سختی نیست. این فهرست را ارائه كنید تا همه بدانند شما چه كاره اید؟
2- معاویه بعد از آن كه از ترفند پیش گفته نتیجه ای نگرفت و در توهم آفرینی میان مومنان و پیروان حضرت امیرعلیه السلام ناكام ماند، به ترفند دیگری روی آورد و آن، این كه؛ اگر علی(ع) امام معصوم است و نگاه ملكوتی دارد، چرا، در آغاز از طلحه و زبیر حمایت كرد كه امروز شاهد خروج و مخالفت آنها با خلیفه مسلمین باشد؟! پاسخ این سوال كودكانه نیز روشن و خالی از ابهام بود، چرا كه؛ اولا؛ مولای ما حضرت امیرعلیه السلام، تا آن هنگام كه طلحه و زبیر در ركاب رسول خدا(ص) به دفاع جانانه از اسلام و مسلمین مشغول بودند و پس از آن، مادام كه پای از صراط مستقیم الهی بیرون نكشیده و در مقابل حاكمیت الهی امام(ع) به تخاصم صف آرایی نكرده بودند، به حكم عقل و شرع از آنان حمایت می كرد و بر این حمایت اصرار نیز می فرمود ولی پس از آن كه انحراف و دشمنی خویش با اسلام و مسلمین را آشكار و فتنه جمل را برپا كردند باز هم به حكم عقل و شرع به مقابله با آنان همت گماشتند چرا كه رهبران الهی و از جمله ائمه اطهار علیهم السلام قصاص قبل از جنایت نمی كنند و نیت ها را به محاكمه نمی كشند. و اما، درباره نگاه ملكوتی حضرت و این كه آیا از ابتدا نسبت به هویت طلحه و زبیر و یا عاقبت كار آنان آگاه بودند یا نه؟ باید به بیان خود ایشان مراجعه كرد. آنجا كه در بخشی از خطبه چهارم نهج البلاغه می فرمایند؛
«پیوسته پیمان شكنی شما را می پائیدم، و نشان فریفتگی را در چهره تان می دیدم. راه دینداران را می پیمودید و آنگونه نبودید كه می نمودید. به صفای باطن، درون شما را می خواندم و بر شما حكم ظاهر می راندم» دقیقا همان گونه كه حضرت آقا، به پیروی از مولا و مقتدای خویش امیر مؤمنان علیه السلام عمل فرمودند.
از این زاویه نیز، كنایه معنی دار! عوامل بیرونی و داخلی فتنه، حرف جدیدی نیست. همان ایراد معاویه و یارانش به حضرت امیر علیه السلام است!!
3- «بنی قریظه» و «بنی نضیر» دو قبیله بزرگ از یهودیان بودند. آنها از طریق تورات و بشارت های حضرت موسی(ع) دریافته بودند كه پیامبر اكرم، حضرت محمدمصطفی(ص) بعد از بعثت به منطقه ای از حجاز و میان دو كوه «عیر» و «احد»- یثرب آن روز و مدینه امروز- هجرت می كند بنی قریظه و بنی نضیر در پی این دریافت به اطراف مدینه كوچ كرده و در انتظار هجرت پیامبر اعظم(ص) نشسته بودند تا اولین كسانی باشند كه به ایشان ایمان می آورند. اما، هنگامی كه رسول خدا(ص) به مدینه هجرت فرمود بنی قریظه و بنی نضیر، با آن كه به تصریح قرآن- از جمله آیه 89 سوره مباركه بقره- اوصاف او را می شناختند و در انتظارش بودند به او كفر ورزیدند، چرا كه از یكسو بزرگان آنها به چرب و شیرین دنیا آلوده شده بودند و از سوی دیگر اعتراض داشتند كه چرا پیامبر آخرالزمان(ص) از میان قوم یهود برانگیخته نشده و می گفتند؛ انتظار ما آن بود كه رسول خدا(ص) از میان ما باشد!
این «قبیله گرایی» به جای «حق گرایی» اگرچه در قوم یهود بروز برجسته و تعیین كننده ای دارد ولی منحصر به آنان نبوده و نیست، بلكه در موارد فراوانی شاهد بوده ایم كه قبیله گرایی یاد شده در قالب «گروه گرایی»، «حزب گرایی»، «ملی گرایی» و نظایر آن بروز كرده است.
اكنون روی سخن با جماعت اندك و فرو پاشیده فتنه گران 88 است و باید خطاب به آنان گفت؛ آیا شما كه مانند یهود بنی قریظه و بنی نضیر، چشم و گوش بسته و دست از تفكر و تعقل شسته از گروه و حزبی كه به آن وابسته اید اطاعت می كنید و با وجود روشنی و بدیهی بودن حقایق، به خاطر وابستگی جبهه ای و حزبی دست از باطل نمی كشید و عنان خود را به دست دشمنان تابلودار اسلام و انقلاب و مردم كشورتان سپرده اید، مصداق واقعی «تعصب جاهلی» و «ارتجاع كور» نیستید؟ و آیا توده های عظیم مردم اصولگرا كه به پیروی از امیرمومنان(ع)، مواضع و عملكرد اشخاص را با معیار «حق» می سنجند و نه حق را با اشخاص؟! و هر جا انحرافی ببینند به مقابله برمی خیزند شایسته تقدیر نمی باشند؟!
حسین شریعتمداری

نظرات() 
viagra soft tabs rezeptfrei
چهارشنبه 22 خرداد 1398 05:01 ب.ظ

Hi there just wanted to give you a quick heads up. The words in your post seem to be running off the screen in Ie. I'm not sure if this is a format issue or something to do with browser compatibility but I thought I'd post to let you know. The layout look great though! Hope you get the problem solved soon. Many thanks
آرچ فایل
چهارشنبه 24 بهمن 1397 12:32 ق.ظ
عالی
زهرا
سه شنبه 16 بهمن 1397 10:03 ق.ظ
عالی
Markus Brinlee
سه شنبه 13 شهریور 1397 04:37 ق.ظ
What a data of un-ambiguity and preserveness of precious knowledge concerning unpredicted feelings.
unicorn onesie
پنجشنبه 8 شهریور 1397 11:19 ب.ظ
Howdy! Quick question that's totally off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My site looks weird when viewing from my iphone4. I'm trying to find a theme or plugin that might be able to fix this issue. If you have any recommendations, please share. Thanks!
pikachu onesie for adults
چهارشنبه 31 مرداد 1397 09:58 ب.ظ
Its such as you learn my thoughts! You seem to know so much about this, such as you wrote the e-book in it or something. I believe that you can do with a few % to pressure the message house a bit, however other than that, that is magnificent blog. A fantastic read. I'll certainly be back.
onesie for adults
پنجشنبه 21 تیر 1397 01:48 ق.ظ
d studying this, very good stuff, thank you.
кредит онлайн по паспорту на карту
شنبه 22 اردیبهشت 1397 05:53 ق.ظ
кредиты онлайн украина на
карту
кредит без отказов украина
компаньон финанс кредит на карту
деньги срочно без отказа с плохой кредитной
новые кредиты онлайн украина
кредиты онлайн без звонков
где быстро взять деньги украина
chocolate
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 05:25 ب.ظ
Its not my first time to pay a quick visit this website, i am visiting this website dailly and obtain fastidious
facts from here every day.
резиновая петля купить в украине
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 10:29 ب.ظ
хорошие финес резинки
резинка фитнес
фитнес резинки esonstyle
резинки спортивные
ленточный эспандер
weed
دوشنبه 30 بهمن 1396 02:06 ب.ظ
مسائل فوق العاده در مجموع، شما به سادگی یک خواننده جدید به دست آورد.
شما چه چیزی را می توانید در مورد ارائه خودتان که فقط شما را توصیه می کنید توصیه کنید
چند روز در گذشته ساخته شده؟ هر کدوم
Bryon
جمعه 17 آذر 1396 12:47 ب.ظ
This post is priceless. How can I find out more?
How long does it take to recover from Achilles injury?
شنبه 1 مهر 1396 03:28 ب.ظ
Hi, its good article regarding media print, we all understand media is a impressive source of data.
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 06:24 ب.ظ
Hello There. I discovered your weblog using msn. That is a really well
written article. I will be sure to bookmark it and
come back to read extra of your useful information.
Thank you for the post. I will definitely return.
What makes you grow taller during puberty?
چهارشنبه 8 شهریور 1396 10:30 ب.ظ
I visited many blogs but the audio quality for audio songs current at this web site
is in fact wonderful.
How do you stretch your Achilles?
چهارشنبه 8 شهریور 1396 05:27 ق.ظ
I like it when folks come together and share opinions.
Great blog, stick with it!
Can better posture make you taller?
شنبه 4 شهریور 1396 11:05 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts about How much can you grow from stretching?.
Regards
What is the Ilizarov method?
پنجشنبه 2 شهریور 1396 12:46 ب.ظ
After I initially left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and
from now on every time a comment is added I recieve four
emails with the same comment. Perhaps there is an easy method you can remove me from
that service? Many thanks!
What makes you grow taller during puberty?
دوشنبه 30 مرداد 1396 05:36 ب.ظ
My developer is trying to convince me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the costs.
But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on several websites for about a year and am worried about switching to another platform.
I have heard fantastic things about blogengine.net. Is there a
way I can transfer all my wordpress content into it?

Any help would be greatly appreciated!
What do you do when your Achilles tendon hurts?
سه شنبه 17 مرداد 1396 11:25 ق.ظ
I really like reading an article that can make people think.
Also, thank you for permitting me to comment!
http://margaretteifie.weebly.com/
یکشنبه 15 مرداد 1396 08:08 ب.ظ
Have you ever considered publishing an ebook or guest authoring on other
sites? I have a blog based upon on the same subjects you
discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my
audience would value your work. If you're
even remotely interested, feel free to shoot me an email.
What is limb lengthening surgery?
جمعه 13 مرداد 1396 10:30 ب.ظ
I believe that is among the such a lot significant information for me.
And i'm glad reading your article. But want to remark on few basic things, The web
site taste is perfect, the articles is truly great : D. Just
right process, cheers
http://craftkjdgunuadu.snack.ws
جمعه 13 مرداد 1396 06:44 ق.ظ
My brother recommended I may like this website. He was totally right.
This post actually made my day. You cann't believe simply how
a lot time I had spent for this info! Thank you!
How do you stretch your Achilles?
سه شنبه 3 مرداد 1396 08:17 ب.ظ
I like the valuable info you provide in your articles.
I'll bookmark your weblog and check again here frequently.
I am quite sure I will learn many new stuff right here!

Good luck for the next!
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 06:33 ق.ظ
What's up colleagues, fastidious paragraph and fastidious
urging commented at this place, I am genuinely enjoying by these.
BHW
جمعه 1 اردیبهشت 1396 08:35 ب.ظ
I visited many sites however the audio feature for audio songs
present at this site is actually superb.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 07:19 ق.ظ
Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend
your site, how could i subscribe for a blog website? The account aided me a acceptable deal.

I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept
manicure
جمعه 18 فروردین 1396 04:35 ب.ظ
This is the right website for everyone who really wants to find out about this topic.
You understand a whole lot its almost tough to argue with you (not that I personally would want to…HaHa).
You certainly put a brand new spin on a topic which has been discussed for many years.

Excellent stuff, just wonderful!
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 02:02 ب.ظ
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you!

However, how could we communicate?
manicure
جمعه 11 فروردین 1396 05:20 ق.ظ
Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?

I mean, what you say is valuable and everything. Nevertheless imagine
if you added some great photos or videos to give
your posts more, "pop"! Your content is excellent but with images and
videos, this site could definitely be one of the most beneficial in its field.
Amazing blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو