مرصاد

اخراج 100كارمند، BBC را فلج كرد

چهارشنبه 12 مرداد 1390

نویسنده: عمار |

اخراج 100كارمند، BBC را فلج كرد

اخراج دست كم 100 نفر از كاركنان بی بی سی موجب اعتصاب سراسری در این شبكه دولتی انگلیس شد. این امر باعث نیمه تعطیل شدن شبكه های گوناگون بی بی سی از جمله بخش فارسی شد.

مدیریت بی بی سی درصدد است 387 شغل را حذف كند كه بیش از 100 مورد آن اخراج اجباری كاركنان است. این اعتصاب یك روزه برای دومین بار در دو هفته اخیر انجام شد. 20 درصد از بودجه بخش داخلی بی بی سی كاهش یافته است.
اتحادیه ملی روزنامه نگاران انگلیس می گوید: «بی بی سی قصد ندارد راه حلی معقول برای حل مساله كسانی كه به صورت اجباری بازخرید شده اند و یا در معرض این خطر قرار دارند، بیابد.»
تعدادی از روزنامه نگاران بخش فارسی بی بی سی نیز در این اعتصاب شركت كرده بودند كه در نتیجه بخش های مختلف خبری بی بی سی فارسی در روز دوشنبه با اختلال مواجه شد. كار وب سایت فارسی بی بی سی نیز در روز دوشنبه با اختلال هایی همراه بود.
صادق صبا مدیر بخش فارسی بی بی سی در مصاحبه ای اظهار داشت: «بی بی سی بخش جهانی معتقد است به دلیل اینكه 16 درصد از بودجه اش كاهش یافته است، ناچار بوده اند اقداماتی انجام دهند. از جمله اینكه برنامه های پنج زبان این رسانه به كلی تعطیل شده است و مقداری از برنامه های بخش های دیگر هم كم شده است، رادیوی برخی از زبان ها تعطیل شده است. ما هم در بخش فارسی، رادیو شبانگاهی را به همین دلیل و از عید سال جاری تعطیل كردیم. بی بی سی به دلیل كاهش بودجه ناچار شد كه حدود 400 نفر از نیروهایش را كاهش دهد.»
وی گفت: دعوا بر سر این است كه اتحادیه روزنامه نگاران انگلیس از بی بی سی می خواهد تعهد بدهد كه اخراج اجباری در این رسانه وجود نخواهد داشت و بی بی سی هم می گوید چنین تعهدی را نمی تواند بپذیرد. طبیعتاً وقتی سایر بخش ها در بی بی سی اعتصاب می كنند، مثل اعتصاب امروز یا اعتصابی كه دو هفته پیش رخ داد، بر عملكرد بی بی سی فارسی هم اثر خواهد گذاشت. ما هم سایتمان را نمی توانیم دائما مثل همیشه به روز كنیم و برنامه تلویزیونی ما امروز با اختلالاتی مواجه شد. برنامه «نوبت شما» را نخواهیم داشت و به احتمال زیاد برنامه «60 دقیقه» را به شكل سابق نخواهیم داشت.
صبا درباره دورنمای این بحران گفت: من فكر نمی كنم كه مسئله بی بی سی به این زودی تمام شود. برای اینكه مشكلاتی كه در حال حاضر وجود دارد درباره بخش جهانی بی بی سی است و به زودی می دانیم كه بخش داخلی بی بی سی هم ناچار است كه عده ای از نیروهای خود را كم كند.

نظرات() 

چرا نفرت از آمریكا در دوران اوباما شدت گرفت؟

چهارشنبه 12 مرداد 1390

نویسنده: عمار |

 

چرا نفرت از آمریكا در دوران اوباما شدت گرفت؟

معاون یك مؤسسه تحقیقاتی در آمریكا با اشاره به نظرسنجی های جدید كه از گسترش نفرت عمومی در خاورمیانه علیه كاخ سفید حكایت می كند، تصریح كرد این اتفاق برآمده از رفتار فریبكارانه باراك اوباماست.

تدگیلن كارپنتر (معاون مؤسسه كاتو در امور سیاست خارجی و دفاعی) در این باره نوشت: نتایج نظرسنجی اخیر زاگبی بیانگر آن است كه نگرش مردم عرب نسبت به آمریكا از همیشه منفی تر شده است. واكنش ها در این كشور به دو بخش تقسیم می شوند، یك دسته شانه های خود را بالا انداخته و بهانه می آورند كه همیشه اعراب از آمریكا متنفر بوده اند. در صورتی كه از نظر تاریخی این موضوع حقیقت نداشته و این نظریه دلالت بر یك دسیسه دارد و آن این است كه احساسات ضد آمریكایی در «دی ان ای» اعراب جا سازی شده و لزوماً واكنشی بر علیه سیاست های واشنگتن در این قسمت جهان نیست. برداشت متفاوت دیگری وجود دارد كه این خصومت ها از دوران زمامداری بوش باقی مانده و با گذشت زمان پرزیدنت اوباما همانند اروپا و یا دیگر مناطق تصویر آمریكا را در جهان عرب نیز بهبود خواهد بخشید.
وی در این مقاله كه از سوی مجله نشنال اینترست منتشر شده می افزاید: اوباما در شروع كارش با موضعگیری ها و ژست های سیاسی به ویژه در سخنرانی اش در قاهره در سال 2009 موفق شد مواضع اعراب را نسبت به آمریكا به شدت ترمیم نماید. لیكن هم اكنون این محبوبیت نه تنها از بین رفته بلكه مواضع مثبت نسبت به آمریكا در بسیاری از كشورهای اسلامی كمتر از میزان مشابه در پایان زمامداری بوش است.
نویسنده فصلنامه نشنال اینترست توضیح می دهد: این واكنش شدید را می توان به دلایل ذیل تشریح كرد. اكثر اعراب در زمان جرج بوش و رؤسای جمهور ماقبل او در رابطه با سیاست خارجی آمریكا نسبت به منطقه شان توهمی نداشتند. ولیكن شعارهای اوباما در ابتدای كار، مردم را به این فكر انداخت كه احتمال دارد این دولت تغییراتی را در سیاست های آمریكا ایجاد نماید. كاهش میزان محبوبیت در نظرسنجی زاگبی احتمالاً به دلیل ناامیدی و یأسی است كه ایجاد شده است. این یك واكنش طبیعی انسانی نسبت به حریفی است كه پرمدعا و دورو بوده و نفرت بیشتری نسبت به شخصی كه متظاهر نیست، ایجاد می كند. از این لحاظ واكنش اعراب نسبت به كارایی اوباما مشابه عكس العمل مردم آمریكا است كه فكر می كردند سیاست خارجی و شاید سیاست اقتصادی داخلی نسبت به دوران بوش بهبود خواهد یافت.
كارپنتر یادآور شد: حامیان سرخورده شاهد بودند كه چگونه اوباما دامنه جنگ غیرعقلانی در افغانستان را گسترش داده و چطور درصدد است راهی بیابد كه مدت استقرار نیروهایش در عراق را طولانی تر كرده و چرا اصرار دارد كه بودجه فراوانی برای وزارت دفاع اختصاص دهد. لذا مردم آمریكا با اعراب كه امیدوار بودند سیاست های مطلوبتری در واشنگتن پیاده شوند، اشتراك نظر دارند. این واكنش همچنین در مورد برخی از مردم آمریكا كه امید اندكی داشتند كه اوباما دارای تفكرات جدیدی از دموكراسی بوده و ضرورت احتیاط در امور مالی را جدی بگیرد، صادق است.
وی توصیه كرد: اگر آمریكا مایل است كه تصویر مخدوش خود را در دنیای عرب ترمیم كند، نیازمند است كه سیاست های خود را به شدت تغییر دهد، نه اینكه برخی مواقع رهبران سیاسی اش سخنرانی های جالبی ایراد كنند. واشنگتن نمی تواند ادعا كند كه حامی دموكراسی است در حالی كه به خزیدن در بستر رژیم های استبدادی ادامه داده به این بهانه كه آن رژیم ها برخی از سیاست های او را حمایت می نمایند و یا پایگاه های نظامی مناسب در اختیار او می گذارند.
حتی رهبران آمریكا نمی توانند انتظار قدردانی از جمعیت سركوب شده داشته باشند در حالی كه آمریكا یك طاغوت فاسد را كه برای ده ها سال قبل از او حمایت می نموده، درهنگام و در لحظات آخر رها ساخته است (طلاق حسنی مبارك). مردم شاهد چنین تغییرات كلبی مسلكانه سیاسی هستند.
معاون مؤسسه كاتو در پایان نوشت، آمریكا زمانی به عنوان یك روزنه امید برای اكثر مردم جهان منجمله دنیای عرب به شمار می رفت. باعث تأسف است كه این كشور دیگر چنین موقعیتی را دارا نیست. ضرورتی ندارد چنین وضعیتی ادامه یابد، اما بدون شك «امید و تحول» از طریق ایراد سخنرانی های توخالی كسب نمی گردد.

نظرات() 

ای کاش رئیس جمهور طلسم شده باشد!

چهارشنبه 12 مرداد 1390

نویسنده: عمار |

رای افراد آگاه کاملا روشن است که شما طلسم نشده اید...
ای کاش رئیس جمهور طلسم شده باشد!

بعضی نیز می گویند که چنان جادو شده است که شکستن این جادو و طلسم کاری بس مشکل یا شاید غیر ممکن باشد! حال شما خواننده محترم بفرمایید ؛ رئیس جمهور جادو شده است؟! این قابل باور است؟! رئیس جمهور! احمدی نژاد محبوب ! طلسم شده باشد و تفکرات شخص طلسم کننده را در ملاء عام و به عنوان رئیس جمهور اسلامی ایران بیان کند؟!
 

"عماریون"- حتما شنیده اید که بسیاری از اطرافیان و دلسوزان رئیس جمهور می گویند که او طلسم ، جادو و تحت تأثیر بسیاری از حرکات ماوراء طبیعت واقع شده است.

بعضی نیز می گویند که چنان جادو شده است که شکستن این جادو و طلسم کاری بس مشکل یا شاید غیر ممکن باشد! حال شما خواننده محترم بفرمایید ؛ رئیس جمهور جادو شده است؟! این قابل باور است؟! رئیس جمهور! احمدی نژاد محبوب ! طلسم شده باشد و تفکرات شخص طلسم کننده را در ملاء عام و به عنوان رئیس جمهور اسلامی ایران بیان کند؟!

ای کاش طلسم شده باشد !

حجت الاسلام و المسلمین نبویان می گوید : زمانی که آقای مشایی جریان دوستی با مردم اسرائیل را مطرح می کند که صدای همه ملت ، نمایندگان مجلس و علما را در می آورد که دست آخر هم رهبری معظم مجبور به موضع گیری می شوند ، بعد از آن من رفتم نزد آقای احمدی نژاد و از او بخاطر جریان مشایی انتقاد کردم ، او گفت که مشایی این حرف را بطور عمومی نبایستی می زد! ولی آقای نبویان ( دقت کنید که رئیس جمهور این حرف را خودش به آقای نبویان گفته است و واسطه ای این میان نیست) آقای رحیم مشایی حرف بیجایی نزده است و من هم با حرف او موافقم!

این کلام آقای نبویان ؛ نشان دهنده طلسم آقای احمدی نژاد است یا نشان می دهد که احمدی نژاد تفکراتی داشته و دارد که به مرور زمان نمایان می شود؟!

احمدی نژاد و رحیم مشایی (به ادعای هردویشان) رفاقتی 25 ساله دارند. کسانی که رفاقت زیادی با یکدیگر دارند می دانند که چنین رفیق هایی بر همدیگر تأثیر دارند ، حال به نظر شما احمدی نژاد انسانی است که در همین یکی دوسال تحت تأثیر تفکرات مشایی واقع شده باشد؟ یا 25 سال است که تفکراتشان روی یکدیگر تأثیر گذار است؟!

آقای رئیس جمهور ! آنجایی که می گویید : به من گفتند : طلسم شده ای و من به آنها گفتم که : بشکنید و ایشان عرض کردند : بسیار سخت است ؛ فکر می کنید علت چه باشد که می گویند سخت است؟!

آیا واقعا سخت است ؟! لا اقل علما و عرفایی داریم که با یک گوشه چشم دنیا را دگرگون می کنند چه رسد به این مسائل کوچک و ناچیز. شما واقعا فکر می کنید که اگر طلسم شده اید ، آقایان علماء و عرفاء نمی توانند آنرا شکسته و شما را به اصطلاح به حالت اولیه برگردانند؟!

آقای رئیس جمهور ! همه ی این افراد هنوز برای شما احترام قائلند و نمی خواهند آبرویی از شما برود چون بسیاری از اقدامات دولت شما قابل تحسین است و قابل تقدیر! پس هنوز هم کسانی هستند که دلسوز شما هستند زیرا برای افراد آگاه کاملا روشن است که شما طلسم نشده اید که ای کاش شده بودید!

نظرات() 

پیشنهاد هنگفت عربستان درباره مبارك

چهارشنبه 12 مرداد 1390

نویسنده: عمار |

پیشنهاد هنگفت عربستان درباره مبارك

'رابرت فیسك' نویسنده وروزنامه نگار انگلیسی فاش كرد كه عربستان سعودی میلیون ها دلار به شورای نظامی مصر پیشنهاد كرده است تا در مقابل از محاكمه 'حسنی مبارك' رئیس جمهور مخلوع مصر در دادگاه منصرف شود.

به گزارش ایرنا رابرت فیسك در گفت وگو با روزنامه 'ایندیپندنت' با توصیف محاكمه حسنی مبارك رئیس جمهور مخلوع مصر به عنوان محاكمه قرن گفت كه بسیاری از مردم مصر امیدوارند كه مجازات اعدام برای مبارك صادر شود در حالی كه ارتش ترجیح می دهد وی همین امروز بمیرد.

فیسك افزود: با وجود اعلام محاكمه مبارك، دو پسرش علا و جمال وچند تن از نمادهای نظام سابق و برخی از دستیاران قدیمی مبارك هنوز هم در پست های حكومتی هستند.

وی با اشاره به ضرورت محاكمه مبارك در دادگاه تاكید كرد كه محاكمه نشدن وی موجب خشم مردم مصر خواهد شد.

قرار است حسنی مبارك رئیس جمهور مخلوع مصر فردا چهارشنبه برای پاسخ دادن به اتهامات وارده به وی بویژه اتهام صدور دستور كشتار تظاهر كنندگان كه مجازات آن اعدام است در برابر دادگاه جنایی قاهره قرار گیرد.

علاوه بر مبارك، جمال و علا، دو پسر وی، حبیب العادلی، وزیر كشور سابق مصر، حسین سالم، بازرگان تحت تعقیب و شش تن از مقام های سابق حكومت مصر نیز به اتهام سرقت میلیون ها دلار از اموال دولتی وصدور فرمان كشتار تظاهر كنندگان در جریان انقلاب 25 فوریه محاكمه خواهند شد.

پیشتر قرار بود كه این افراد روز چهارشنبه (سوم اوت) در ساختمانی در منطقه ارض المعارض شهرك نصر قاهره، محاكمه شوند. اما 'عبدالعزیز عمر' رئیس دادگاه به خبرگزاری رسمی مصر گفته است كه تامین امنیت ساختمان یاد شده دشوار است و جلسه دادگاه در یك مقر آموزش پلیس كه با مركز شهر فاصله دارد برگزار خواهد شد.

در جریان انقلاب مصر 850 نفر شهید وبیش از شش هزار نفر دیگر زخمی شدند.

نظرات() 

فیلمی دیگر از جریان انحرافی در راه است

چهارشنبه 12 مرداد 1390

نویسنده: عمار |

فیلمی دیگر از جریان انحرافی در راه است

جریان انحرافی پس از تولید فیلمی با عنوان " ظهور بسیار نزدیک است" با هدف شعیب بن صالح خواندن محمود احمدی نژاد؛ اینبار با تولید فیلمی قصد دارد محمود احمدی نژاد را مختار ثقفی زمان بخواند. 

سازندگان فیلم انحرافی ظهور بسیار نزدیک است با تحریف و تقطیع ایات و روایت مربوط به حضرت بقیه الله الاعظم (عج) درصدد القای این اندیشه التقاطی و انحرافی بودند که دولت محمود احمدی نژاد دولت زمینه ساز ظهور حضرت امام زمان(عج) می باشد و محمود احمدی نژاد همان شعیب بن صالحی می باشد که زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر است.

به گزارش پایگاه خبری سفیر، این فیلم انحرافی تلاش داشت با القای این اندیشه انحرافی نزدیکان و دوستان منحرف و قانون گریز رئیس جمهور را نیز یاران شعیب بن صالح معرفی نماید و توجیهات لازم برای استمرار ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و یا همفکرانش را فراهم سازد.

اما این فتنه با هشدار به موقع علما و مراجع تقلید و کارشناسان دین و همچنین درایت رهبر معظم انقلاب به موقع کشف و خنثی شد و در اندک زمانی پس از بازداشت تهیه کنندگان فیلم بی محتوایی و بی پایه بودن مستندات فیلم آشکار گردید.

اما اینبار جریان انحرافی که شاید بروز برخی تلاش های تفرقه افکنانه در جریان اصولگرایی را فرصتی مناسب برای احیای فعالیت های انحرافی خود می داند, تلاش جدیدی آغاز کرده است تا با انتشار فیلمی , اینبار از شعیب بن صالح کوتاه آمده و رضایت دهد محمود احمدی نژاد ,مختار ثقفی این دوران و یارانش نیز همان نزدیکان مختار می باشند .

فیلم عبرت تاریخ که تیزر تبلیغاتی آن بر روی شبکه های اینترنتی قرار گرفته است قصد دارد با ترفندی ویژه و عوامانه اتهامات محمود احمدی نژاد در این دوره را به اتهامات مختار ثقفی شبیه سازی کند.

در این تیزر تلیغاتی و بالطبع فیلم نهایی مواردی مانند کذاب و دروغگو بودن , ایرانی گری, خشونت و جنگ طلبی, قدرت طلبی , سحر و جادوگری,تاسیس گروه انحرافی در مهدویت و نهایتا تاثیر تهمت و تخریب بر یاران نزدیک از جمله اتهاماتی ذکر شده است که به مختار ثقفی وارد شده بود و امروزه به محمود احمدی نژاد زده می شود.
جالب اینکه دو بحث تاسیس گروه انحرافی در مهدویت و تاثیر تهمت و تخریب بر یاران نزدیک احمدی نژاد به عنوان دو اتهام در انتهای لیست اتهامات در کنار یکدیگر قرار گرفته است تا بتواند نقش انحرافی حلقه اصلی و نزدیک به رئیس جمهور را در قالب یک اتهام به تصویر بکشد.

همچنین در این فیلم از کیاست و زیرکی، شجاعت، تشکیل حکومت عادلانه، دادن بشارت فتح و پیروزی و انتخاب هدفی بزرگ برای حرکت خود به عنوان موارد مشابه میان مختار و احمدی نژاد یاد شده است.

شاید بر اثر تماشای همین نوع فیلمهاست که برخی از نزدیکان خاص محمود احمدی نژاد از وی به عنوان معجزه هزاره، موسی زمان و یا محمود کبیر نام می برند.

بر اساس اعلام سازندگان این فیلم قرار است نسخه های اصلی و کامل آن به زودی منتشر و توزیع شود.

نظرات() 

← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic